MEDYCYNA ESTETYCZNA

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja

Z niedoskonałościami skóry boryka się wiele osób. Elektrokoagulacja to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg, którego efektem jest usunięcie brodawek czy zamknięcie naczynek krwionośnych. Jego wykonanie nie zawsze jest podyktowane wyłącznie względami estetycznymi. Ponieważ wspomniane brodawki mogą rozprzestrzeniać się na inne partie ciała, pacjentom zaleca się przejście zabiegu także ze względów medycznych. Elektrokoagulacja brodawki to jeden ze sposobów leczenia tych zmian.

Niskie ryzyko pojawiania się powikłań powoduje, że elektrokoagulacja jest bardzo popularna. Można ją wykonać zarówno u dzieci (u których często dochodzi do krwotoków z nosa), jak i u dorosłych. W zależności od odporności pacjenta na ból, zabieg może powodować dyskomfort. Z tego względu w gabinetach elektrokoagulacja jest wykonywana również przy znieczuleniu miejscowym.

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja gwarantuje trwałe efekty. To, czy konieczne będzie gojenie obszaru, na którym był przeprowadzany zabieg, zależy zarówno od natężenia prądu wykorzystanego podczas procesu, jak i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Najczęściej gojenie trwa od 1 do 3 tygodni. Lekarz lub kosmetyczka mogą zalecić stosowanie kremu.

Pacjentki powinny zrezygnować z makijażu na 24 godziny. Lekarze odradzają również korzystanie z solarium, basenu i sauny.

Zalety zabiegu

Usuwanie brodawek czy zamykanie naczynek na twarzy metodą elektrokoagulacji przynosi trwałe efekty. Po przyłożeniu igły do elektrokoagulacji do zmienionego chorobowo miejsca zachodzi termoliza. Ścięcie krwi w ściankach naczyń powoduje skuteczne ich zamknięcie, a ścięcie białka w tkance trwałe jej usunięcie.

Przeciwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są cukrzyca i rozrusznik serca. Pacjenci, u których zdiagnozowano zaburzenia układu krążenia lub zaburzenia krzepnięcia krwi również nie będą mogli usunąć zmian skórnych przy pomocy tej metody. Kobiety w ciąży i karmiące piersią muszą odłożyć przejście zabiegu w czasie. Również osoby, które właśnie skorzystały z peelingu mechanicznego, powinny przesunąć termin zabiegu o co najmniej 2 tygodnie.

Cena:

1 impuls – 5 zł

Twój i tylko Twój czas!

zarezerwuj termin kup voucher

Skip to content