MEDYCYNA ESTETYCZNA

Kwas hialuronowy zmarszczki palacza

Kwas hialuronowy zmarszczki palacza

Zmarszczki to jeden z pierwszych sygnałów, że w naszej skórze zachodzą już procesy starzenia. Zmarszczki powstają na całej twarzy. Jednym z charakterystycznych ich rodzajów są zmarszczki palacza. Ich nazwa pochodzi od niezdrowego nawyku palenia papierosów. Uważa się, że palenie papierosów podczas którego usta układamy w specyficzny sposób wciągając powietrze do płuc, wpływa na uwidocznienie się pionowych zmarszczek wokół ust. Jednak nie jest to jedyny powód, przez który te charakterystyczne zmarszczki się pojawiają.

Równie częstym powodem jest regularne spożywanie napojów przez słomki oraz uwarunkowania genetyczne. Ponadto upływający czas wcale nie sprzyja redukcji zmarszczek. Zmniejszająca się wraz z wiekiem synteza kolagenu i elastyny oraz zanik podskórnej tkanki tłuszczowej w dużej mierze mają wpływ na powstanie tak zwanych zmarszczek palacza. Skóra traci jędrność, staje się wiotka oraz tworzą się zmarszczki i bruzdy. Co więcej, mimika twarzy lub sposób uśmiechania się i spożywania posiłków również przyczynia się do powstawania zmarszczek palacza, ponieważ powtarza się szczególny ruch, który utrwala zmarszczki w danym obszarze twarzy.

Na szczęście z pomocą przychodzi i kwas hialuronowy. Jest to substancja bardzo często wykorzystywana w celu pozbycia się zmarszczek palacza oraz innych, na całej twarzy. Warto dodać, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, a jego głównym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody oraz pobudzanie syntezy kolagenu i elastyny. Dlatego też jest to doskonała i bezpieczna substancja wypełniająca zmarszczki i bruzdy, nawet te głębokie.

WSKAZANIA

Zabieg wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Głównym wskazaniem do zabiegu są zauważalne oznaki starzenia się skóry.

Są to przede wszystkim utrata jędrności skóry wokół ust, wiotkość oraz pojawienie się charakterystycznych pionowych zmarszczek nad i pod ustami. Ponadto wybór tego zabiegu to dobre rozwiązanie, jeśli na skutek zmarszczek palacza wygląd twarzy nas postarza, a kąciki ust opadają sprawiając, że wyraz twarzy jest smutny. Dlatego też zabieg wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym jest doskonałym sposobem na odmłodzenie wyglądu. Co więcej, jeśli chcesz:

 • zwiększyć jędrność skóry wokół ust,
 • dogłębnie nawilżyć skórę,
 • zwiększyć syntezę kolagenu,
 • zredukować wiotkość skóry,
 • skutecznie pozbyć się pionowych zmarszczek w obrębie ust,
 • podnieść kąciki ust,
 • wygładzić powierzchnię skóry,

a dodatkowo zależy Ci, aby skutecznie odmłodzić skórę, a tym samym poprawić wygląd i wyraz twarzy, to wypełnianie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym będzie dla Ciebie skutecznym rozwiązaniem.

PRZECIWSKAZANIA

 •  aktywne stany zapalne skóry w obrębie ust i policzków,
 • infekcje,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby nowotworowe,
 • skłonności do powstawania blizn

EFEKTY

Kwas hialuronowy to wypełniacz, który daje natychmiastowe i naturalne efekty. Po zabiegu zauważalne jest spłycenie pionowych zmarszczek palacza. Ponadto poprawia się kontur ust, a kąciki zostają lekko uniesione. W efekcie twarz wygląda młodziej.

Dodatkowo kwas hialuronowy wpływa na pobudzenie syntezy kolagenu, a tym samym zabieg wpływa na poprawę jędrności oraz elastyczności skóry. Pełne efekty, kiedy to kwas hialuronowy zwiększa swoją objętość oraz stymuluje proces produkcji kolagenu, widoczne są po około 3 – 4 tygodniach od zabiegu. Wtedy też warto udać się na konsultacje do lekarza, aby sprawdzić czy konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Efekty wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym utrzymują się stosunkowo długo, bo od 6 do nawet 18 miesięcy. Jest to uzależnione od stylu życia oraz dbałości o pielęgnację skóry. Po upływie tego czasu zabieg można powtórzyć.

Cena:

700-1500zł

Twój i tylko Twój czas!

zarezerwuj termin kup voucher

Skip to content