Prawidłowe oczyszczanie

Oczyszczanie skóry jest podstawowym elementem pielęgnacji, którego nie powinno się omijać. W ciągu dnia na naszej twarzy osiada kurz, zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, sebum wyprodukowane przez gruczoły łojowe, pot, martwy naskórek i oczywiście makijaż. Pominięcie tego etapu powoduje zatykanie się porów, co z kolei wpływa na powstawanie zaskórników oraz pojawianie się wyprysków. Dodatkowo brak prawidłowej higieny przyczynia się do wzrostu liczby wolnych rodników, które powodują przedwczesne starzenie się skóry.

Demakijaż

Jeżeli malujemy się na co dzień, oczyszczanie należy rozpocząć od wykonania demakijażu. Warto w tym celu sięgać po płyny micelarne, które zawierają w składzie micele o złożonej budowie – to połączenie cząsteczek hydrofilowych (przyciągających wodę i odpychających tłuszcz) oraz hydrofobowych (odpychających wodę, przyciągających tłuszcze). Dzięki temu umiejętnie przyciągają wszelkie zanieczyszczenia i rozpuszczają makijaż.

Wskazane jest wykonywanie demakijażu od razu po powrocie do domu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, należy pamiętać o tym przed położeniem się spać, gdyż noc to czas regeneracji dla organizmu – w tym również dla skóry.

Dwuetapowe oczyszczanie

Demakijaż to nie wszystko – ten etap skupia się na rozpuszczeniu makijażu, ale nie zmywa go. Dlatego prawidłowe oczyszczanie skóry składa się z dwóch etapów.

Kolejnym krokiem, który należy wykonać, jest właściwe umycie skóry z użyciem produktu na bazie wody. Może to być pianka, emulsja lub żel oczyszczający. Kosmetyk na bazie wody ma za zadanie usunąć wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry, w tym resztki rozpuszczonego makijażu oraz pozostałości po produkcie, który został użyty do demakijażu.

W ten sposób powinna wyglądać codzienna wieczorna rutyna oczyszczania skóry.

Kiedy stosować maseczkę i peeling?

Dodatkowo należy jeszcze pamiętać o regularnym złuszczaniu martwego naskórka oraz stosowaniu maseczek oczyszczających. W tym celu raz w tygodniu po wykonaniu oczyszczania skóry warto zastosować peeling. My do tego celu zalecamy peelingi enzymatyczne, które skutecznie usuwają obumarłe komórki naskórka, a jednocześnie są delikatne dla skóry. Po złuszczeniu naskórka warto zaaplikować maseczkę oczyszczającą – dzięki poprzednim etapom składniki aktywne zawarte w masce wnikną w głąb skóry.

powrót do listy

W zgodzie z naturą

Postawiliśmy sobie proste zadanie – stworzyć nowe miejsce z zupełnie nowym podejściem do naturalnych kosmetyków oraz pielęgnacji. Wszystko w oparciu o naturalne procesy fizjologiczne, wspierane wiedzą, odpowiednimi składnikami oraz technologią, którą możemy wykorzystać poprzez nowoczesną aparaturę i metody, godne odnowy biologicznej XXI wieku.

stawiamy na naturę

zobacz jak pracujemy

Skip to content