Antysmogowa pielęgnacja

Każdy jest już świadom tego, jak bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczone powietrze. Wpływa ono na stan naszej skóry, a co najgorsze, w przeciwieństwie do promieniowania słonecznego, smogu nie można uniknąć poprzez odpowiedni ubiór czy specjalne kosmetyki. Nie oznacza to jednak, że mamy związane ręce, bo choć trudno uchronić się przed zanieczyszczonym powietrzem, to możemy zniwelować jego szkodliwe działanie.

Czym jest smog i jak wpływa na skórę?

Smog to mieszanina mgły, dymu i spalin – stanowi źródło wielu związków chemicznych szkodliwych dla naszego organizmu.

Zanieczyszczania znajdujące się w smogu osłabiają naturalną barierę ochronną skóry, przez co staje się bardziej wrażliwa i podatna na działanie pozostałych czynników zewnętrznych, takich jak zimne temperatury czy wiatr. Smog wysusza skórę i sprzyja powstawaniu przebarwień. Toksyny znajdujące się w smogu osiadają na skórze i uwalniają wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Dodatkowo smog może wzmagać problemy skórne, takie jak stany zapalne, trądzik czy alergie skórne.

Antysmogowa pielęgnacja skóry

Jako że smog to zbiór zanieczyszczeń, który w ciągu dnia zbiera się na naszej skórze, bardzo ważnym elementem antysmogowej pielęgnacji jest jej prawidłowe oczyszczanie. Najlepiej wykonać je od razu po powrocie do domu, aby jak najszybciej pozbyć nagromadzonych na skórze toksyn i brudu. Ważne, aby oczyszczanie było wykonane prawidłowo – więcej na ten temat pisaliśmy dla was tutaj. Należy także pamiętać o regularnym złuszczaniu martwego naskórka. W tym celu najlepiej stosować peelingi enzymatyczne, które zapewniają dogłębne oczyszczenie skóry.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji, warto sięgać po takie, które zawierają w składzie antyoksydanty – tzw. przeciwutleniacze. Składniki aktywne będące antyoksydantami neutralizują wolne rodniki  zachodzącym w organizmie i wykazują działanie przeciwzapalne. Takimi przeciwutelniaczami są m.in. witaminy A, C i E, kwas ferulowy, spirulina, ekstrakty z kwiatu arniki, kwiatu nagietka lekarskiego, oczaru wirginijskiego czy z winogron.

Poza podstawową, codzienną pielęgnacją składającą się z oczyszczania i nawilżania, wskazane jest regularne stosowanie maseczek na twarz – 1-2 razy w tygodniu. Najlepiej sięgnąć po maskę detoksykującą, bogatą w wymienione przez nas wcześniej antyoksydanty, aby dodatkowo wspomogła skórę w walce ze szkodliwym działaniem smogu.

powrót do listy

W zgodzie z naturą

Postawiliśmy sobie proste zadanie – stworzyć nowe miejsce z zupełnie nowym podejściem do naturalnych kosmetyków oraz pielęgnacji. Wszystko w oparciu o naturalne procesy fizjologiczne, wspierane wiedzą, odpowiednimi składnikami oraz technologią, którą możemy wykorzystać poprzez nowoczesną aparaturę i metody, godne odnowy biologicznej XXI wieku.

stawiamy na naturę

zobacz jak pracujemy

Skip to content